28 лютого 2024

НА ВИСТАВЦІ У НІДЕРЛАНДАХ ПОКАЗАЛИ НЕЗЛАМНИЙ МАРІУПОЛЬ

У місті Утрехт відкрився виставковий проєкт «Згадаймо разом 2024». Частиною експозиції став фрагмент виставки про Маріуполь «Лабіринти незламних міст». Мета участі у заході – нагадати європейській аудиторії через що доводиться проходити українцям протягом двох років нищівної війни росії проти України.  

«Лабіринти незламних міст» – це не просто виставка. Це простір-рефлексія для глибокого розуміння травматичного впливу війни на місто і людей. Плакати демонструють вулиці та будівлі міста до та після початку повномасштабної фази війни. Усі фото відображають старовинну архітектуру напередодні вторгнення та руїни, що залишилися після ворожих обстрілів. На заході «Згадаймо разом 2024» відвідувачі отримали можливість взяти участь у тематичних локаціях, майстер-класах та були залучені до спільного виготовлення маскувальних сіток.

Утрехт лабіринти

Наша задача – постійно нагадувати Європі про війну в Україні. Усіма можливими способами кожен з нас має говорити світу про жорстоку війну на європейському континенті. Ми боремось за свободу та демократичні цінності. Українці роблять усе, аби не допустити перемоги тоталітарного режиму сусідської держави на своїй землі. Культура – це також зброя! Ми цінуємо одного з важливих міжнародних партнерів проєкту Маріуполь Реборн – нідерландське місто Утрехт. Вдячні за розуміння нашої біди, за сприяння й підтримку Маріуполя в багатьох напрямках

мер Маріуполя Вадим Бойченко

Утрехт лабіринти

Зрештою, близько двох тисяч людей в Утрехті вшанували пам’ять загиблих військових та мирних під час війни в Україні. Під час заходу «Згадаймо разом 2024» українці та голландці разом згадали, як починалося повномасштабне вторгнення, і звідусіль раз за разом було чутно: «Слава Україні!».

Утрехт лабіринти

Проєкт Маріуполь Реборн реалізовує Маріупольська міська рада за інвестиційної підтримки SCM Ріната Ахметова.

 

Новини і події