18 квітня 2024

Про Маріуполь Реборн говорять у Брюсселі: план відродження міста презентовано Європейському комітету регіонів

17 квітня на 160-ому Пленарному засіданні Європейського комітету регіонів у Брюсселі маріупольський міський голова Вадим Бойченко розповів про уніфікований план відродження міста Маріуполь Реборн. Досвід з розробки та реалізації цього масштабного проєкту стане практичним кейсом для більше ніж 200 громад, що перебували та ще перебувають у тимчасовій окупації.  

Міський голова Маріуполя очолює секцію з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих громад Асоціації міст України. Отже, під час пленарного засідання він розповів європейським колегам про підготовку до відбудови Маріуполя, яка може стати успішним прикладом для інших територій, акцентувавши увагу на діалозі українських громад у рамках роботи секції АМУ та важливості європейського досвіду щодо створення кадрового резерву фахівців з відновлення та відбудови.

Бойченко Брюссель

Промовляючи до членів Комітету регіонів, очільник Маріуполя підкреслив, що говорить від імені 144 тимчасово окупованих та 87 вже деокупованих українських громад. Це тисячі людей, які через війну втратили майже все. 4 млн українців втратили житло, ще більша кількість наших громадян отримала страшний статус внутрішньо переміщених осіб. Отже, кожна громада, що зазнала жахливих наслідків війни, потребує допомоги – своєчасної та комплексної. Подякувавши європейській спільноті за підтримку, яку Україна відчуває з перших днів повномасштабного вторгнення росії, Вадим Бойченко звернувся до присутніх з проханням продовжувати діяти та посилювати допомогу.  

Сьогодні українські громади потребують підтримки на різних фронтах. Зокрема ми вже почали готуватись до деокупації наших територій. Ми не знаємо, коли саме це відбудеться, але ми точно знаємо, що маємо бути готові. В межах нашої секції Асоціації міст України ми розпочали діалог між громадами щодо відбудови. Є приклад мого міста – це проєкт Маріуполь Реборн, який ми формуємо разом з міжнародними партнерами. Є інші приклади Бахмута, Ірпеня, Бучі. Наразі Україні потрібен європейський досвід у створенні кадрового резерву відновлення та відбудови країни. Ми шукаємо можливості перейняти кращі практики у наших партнерів. Будемо раді, якщо ми створимо спільний інструмент навчання менеджерів відбудови, свого роду Школу відновлення України

наголосив Вадим Бойченко

Бойченко Брюссель

Якісна підготовка до реалізації плану Маріуполь Реборн є не лише цінними напрацюваннями для тимчасово окупованих та вже звільнених громад, а і запорукою результату, який можна буде масштабувати на інші постраждалі від війни території України.

Маріуполь Реборн вже розробив комплексну експертизу відновлення міста - це план першочергових кроків, урбан-візії, досвід залучення донорів. Ця експертна база є універсальною і її вже застосовують деокуповані громади для відновлення українських міст. Група компаній SCM Ріната Ахметова робить свій внесок у відбудову України вже сьогодні

пояснює директор ГО "Маріуполь.Реборн", керівник напрямку розвитку громад Групи Метінвест Олександр Вишняков

Маріуполь здатен відновити свої флагманські позиції в контексті розвитку сучасних українських міст після повернення під український прапор, і громада та її партнери докладають до цього максимум зусиль.  

Проєкт Маріуполь Реборн реалізовує Маріупольська міська рада за інвестиційної підтримки SCM Ріната Ахметова.   

Новини і події