21 травня 2025

Студенти Києво-Могилянської академії ознайомились з візією відбудови Маріуполя

У межах освітнього проєкту “Школа відновлення громад” студенти Національного університету «Києво-Могилянська Академія» ознайомилися з візією відбудови Маріуполя. Документ презентував заступник мера Маріуполя Сергій Захаров.

Наразі проєкт масштабувався. Тепер муніципалітет Маріуполя ділиться експертизою з іншими громадами України в рамках проєкту “Школа відновлення громад”. Його заснували Асоціація міст України та ГО «Маріуполь.Реборн». Мета - підготовка муніципальних менеджерів для періоду відновлення. 

Представники муніципалітету Маріуполя побували у Києво-Могилянській академії. Під час лекції презентували студентам візію Маріуполя. Візію розробили на основі воркшопів із маріупольцями в межах ініціативи “ЯМаріуполь: маю жити”. Понад рік команда міського голови Маріуполя Вадима Бойченка працювала над планом відновлення міста після деокупації — “Mariupol Reborn”. Головною основою візії стали думки та ідеї самих мешканців Маріуполя. А також команда мера Вадима Бойченка зібрала унікальні знання про те, як відбудовувати свою громаду. Для цього дослідили досвід як за кордоном, так і в Україні. 

Лекція відбулася у межах освітнього проєкту “Школа відновлення громад”. Києво-Могилянська академія є надійним партнером проєкту. 

Сергій Захаров

Це була така оцінка нашої роботи. Ми дуже вдячні викладачам, дуже вдячні студентам і магістрам. До речі, викладачі були на нашому воркшопі. Ми вдячні за ту оцінку, за ті питання, які вони ставили до нас. Цей воркшоп був дуже живим і це дуже важливо для нас, для нашої маріупольської громади

Сергій Захаров, заступник міського голови Маріуполя

Студенти Києво-Могилянської академії вивчають теми урбанізації та просторового планування. Для майбутніх фахівців ця лекція стала надзвичайно корисною, стверджують в університеті. 

Приводити це як кейс у наших курсових роботах, магістерських, бакалаврських обов’язково. Це потрібно студентам насамперед. Адже вони у нас - спеціальність Публічне управління та адміністрування. І це майбутні державні службовці, це посадові особи в органах місцевого самоврядування. У них є дисципліни «Перехідне правосуддя та реінтеграція», «Територіальний устрій та дизайн». Це якраз одна з дисциплін, яка допоможе їм потім відновлювати і відроджувати наші міста

Наталія Малиш, професорка Києво-Могилянської школи врядування

Університет і міська команда продовжують співпрацю - задля підготовки майбутніх фахівців до повоєнної відбудови українських міст.

Новини і події