27 лютого 2024

У ПОЛЬЩІ ОБГОВОРИЛИ ЕКОНОМІЧНЕ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНИ НА ПРИКЛАДІ ПЛАНУ МАРІУПОЛЬ РЕБОРН

У Варшаві відбувся воркшоп, присвячений економічній відбудові України на прикладі плану Маріуполь Реборн. Серед головних тем – економічне повоєнне відродження міста, створення робочих місць, визначення сфер, в яких люди зможуть працювати, збереження громади, яка готова повертатися на звільнені від ворога території.

За менше двох років Маріупольська міська рада для порятунку людей, які втратили все, створила 25 центрів всебічної підтримки "ЯМаріуполь". Надали майже 10 тисяч тонн гуманітарної допомоги. Понад 120 тисяч консультацій з різних напрямків. Але головне – зберегли громаду. Громаду, яка прагне повернутися до деокупованого українського Маріуполя і відродити його. Тому до відбудови міста вже варто готуватися.

Бойченко Варшава

Ми провели 15 зустрічей із маріупольцями щодо відродження міста. Їхній запит такий: житло, безпека і робочі місця з гідної оплатою. Саме тому ми займаємось розробкою економічної візії Маріуполя. Адже саме вона дасть відповіді на питання, де та ким зможуть працювати маріупольці. 2024 рік плануємо присвятити саме підготовці до відродження нашого міста. Маємо спільно з партнерами та громадою сфокусувати нашу увагу на формуванні плану Маріуполь Реборн. Наша віра – це фундамент, з якого починається великий та складний шлях відродження Маріуполя. Дякую Унії Метрополій Польських та кожному місту окремо за підтримку та надію, яку ви підсилюєте для кожного маріупольця та маріупольчанки

мер Маріуполя Вадим Бойченко

Сформувати економічну візію експертного рівня із залученням досвіду та міжнародної підтримки. Створити перший унікальний кейс економічного повоєнного відновлення зруйнованого міста. В перспективі повернути до міста економічно-активне населення та молодь. Такі завдання наразі ставить перед собою Маріупольська міська рада і команда проєкту відновлення Маріуполь Реборн разом з партнерами.

Вишняков Метінвест

Бізнеси Ріната Ахметова завжди були одними з найбільших платників податків в Україні. Компанії, що належать до холдингів Метінвест та SCM, відігравали вирішальну роль в економіці Маріуполя. Якщо говорити мовою цифр, за останні 10 років – це близько 1 млрд гривень інвестицій у місто. У тому числі, у відбудову після руйнації будинків, шкіл, соціальної інфраструктури після російських обстрілів 2014 року. І ми продовжимо це робити після деокупації Маріуполя. Метінвест та SCM є постійними партнерами проєкту Маріуполь Реборн. Ми бачимо економіку відродженого міста «зеленою» та мультигалузевою. Це поверне Маріуполю славу економічного гіганта. Це робочі місця і достойний рівень життя місцевих мешканців, в першу чергу

директор ГО "Маріуполь.Реборн", керівник напрямку розвитку громад "Метінвест Холдинг" Олександр Вишняков

На заході обговорили з експертами передумови та завдання формування економічної моделі міста. Під час воркшопу були сформовані три робочих групи за напрямками – промисловість та індустрія; транспортне сполучення, логістика та розвиток порту; knowledge-хаб – сектор, що відповідає за розвиток науки та інновацій. В кожній групі працювало близько 10 експертів. Обговорили шляхи розвитку усіх трьох напрямків, фактори, які на це впливають та можливі проєкти. За результатами воркшопу – підведені підсумки сформували у вигляді рекомендацій, які будуть використані при розробці економічної моделі Маріуполя.  

Економічна візія Маріуполя

Проєкт Маріуполь Реборн реалізовує Маріупольська міська рада за інвестиційної підтримки SCM Ріната Ахметова.

Новини і події