23 січня 2024

МЕР МАРІУПОЛЯ ЗАПРОПОНУВАВ ІТАЛІЙСЬКІЙ МОДЕНІ ПОКАЗАТИ СПРАВЖНЄ ОБЛИЧЧЯ ЗРУЙНОВАНОГО РОСІЯНАМИ МІСТА

В інтерв’ю італійському радіо RAI мер Маріуполя Вадим Бойченко розповів, що насправді російська армія скоїла із містом та людьми, як рф намагається приховати сліди своїх злочинів, а також чому команда муніципалітету вже зараз готується до відбудови міста після деокупації.

Мер Маріуполя також повідомив слухачам, що насправді відбувається в окупованому місті. Так, там залишилось близько 90 000 людей, більшість з яких люди похилого віку. Аби наповнити місто населенням, яке підтримує окупантів, до Маріуполя привозять переселенців з дуже бідних депресивних районів росії. А «реконструкція», про яку розповідає російська пропаганда – це лише фарс. Адже насправді їм не вдалось відновити навіть постійну подачу комунальних послуг – в будинках маріупольців холодно, течуть труби і немає стабільної подачі води.

Нагадаємо, на початку січня мережу сколихнув скандал - в італійському місті Модена росіяни запланували провести пропагандистську виставку-конеренцію про ніби-то успішне відновлення Маріуполя, який самі ж зруйнували вщент. Вся українська спільнота виразила протест проти такого ганебного заходу. У тому числі, Міністерство закордонних справ та Посольство України в Італії. Тож врешті мер Модени Джан Карло Муццареллі втрутився і відкликав дозвіл на провдення виставки, для якої орендували залу в муніципальному приміщенні.

Я хотів би подякувати меру Модени Джан Карло Муццареллі за те, що він не дозволив провести цю виставку. Я пропоную Модені організувати виставку, щоб показати справжнє обличчя Маріуполя, яке місто мало до війни. І оскільки воно було майже повністю зруйноване окупантами, ми можемо представити плани з відродження українського Маріуполя, які ми плануємо після деокупації. Ми не просто чекаємо, щоб повернутися до Маріуполя. Ми працюємо над планом його відродження та відновлення. Разом із Урядом України ми намагаємося зробити все можливе, щоб підтримати маріупольців

мер Маріуполя Вадим Бойченко

Команда муніципалітету за підтримки партнерів створила проєкт Маріуполь Реборн – покроковий план відродження постраждалих від війни громад. Проєкт формулює зрозумілий алгоритм дій, який буде враховувати потреби кожної громади, постраждалої від варварських дій російської армії. Дорожньою картою зможуть користуватися деокуповані громади – від відновлення інфраструктури до повернення українського закону на звільнені від ворога території. Проєкт Mariupol Reborn вже об’єднав навколо себе європейські міста, міжнародних партнерів, а також великий український бізнес. 

Проєкт Маріуполь Реборн реалізовує Маріупольська міська рада за інвестиційної підтримки SCM Ріната Ахметова та міжнародних донорів.

 

Новини і події