Економічна візія Маріуполя. Обговорення у Варшаві
Відродження України та відбудова деокупованих міст. В рамках проекту Маріуполь Реборн три десятки найкращих європейських експертів у Варшаві обговорювали стратегії та моделі економічного розвитку зруйнованих громад. Долучилися до дебатів і представники польської влади. Їх досвід післявоєнної відбудови, зруйнованої вщент країни, стане підґрунтям для розробки концепції української моделі розвитку.
Економічна стратегія розвитку Маріуполя базуватиметься, перш за все, на загальному баченні відбудови міста. Нині існують чотири візії, які будуть поєднані в одну. Також враховуватиметься географічне розташування, історичний розвиток, зручність для місцевих мешканців. До війни Маріуполь був потужним металургійним центром України і візитівкою Донбасу. Відродження міста експерти пов'язують із відродженням чистої промисловості та переходом на “зелену” модель виробництва.
Бізнеси Ріната Ахметова завжди були одними з найбільших платників податків в Україні. Компанії, що належать до холдингів Метінвест та СКМ мали вирішальну роль в економіці Маріуполя. Якщо мовою цифр - за останні 10 років це 24 мільйони євро інвестицій в місто. У тому числі у відбудову будинків, шкіл, соціальної інфраструктури після російських обстрілів 2014 року. І ми продовжимо це робити після деокупації Маріуполя. Метінвест та СКМ є постійними партнерами проєкту “Маріуполь.Реборн”. Ми бачимо економіку відродженого міста «зеленою» та мультигалузевою, а це робочі місця і достойний рівень життя людей, в першу чергу
Деталі у сюжеті.