30 липня 2024

«МАРІУПОЛЬ-ГДАНСЬК: міста-побратими, історії-побратими»: важливість культури в часи війни

Виставка «МАРІУПОЛЬ-ГДАНСЬК: міста-побратими, історії-побратими» розповідає історії звичайних людей, життя яких було зруйновано та які знайшли внутрішню силу, щоб повстати. Ми бачимо дві подібні історії двох міст у різному часопросторі – обидва відомі, як синонім свободи та самопожертви завдяки мужності, виявленій їхніми захисниками. Виставка показує процвітаючі міста та міста, зруйновані війною. Зосереджуючись на людському аспекті, виставка демонструє силу та важливість солідарності та співпраці між людьми, між містами та між країнами перед обличчям життєвих викликів.

Виставка вперше відбулась у Відні під кураторством Яни Гринів, у співпраці Art Contact Ukraine з Польським Інститутом та за люб’язної підтримки Постійного представництва Польщі при ОБСЄ, Постійного представництва України при Міжнародних організаціях у Відні. У березні 2024 року проєкт було презентовано на львівській платформі Маріуполь Реборн, а для дніпровської експозиції виставку було доповнено трьома інсталяціями, які долучилися до проєкту після open-call’у, що провела команда «Місто Марії» у співпраці з Art Contact Ukraine.

На виставці представлені:
• акварельні картини чудового іконописця Данила Мовчана;
• всесвітньо відома фотографія «Світло переможе» Дмитра Козацького;
• колажі та історії захисників «Азовсталі» Анастасії Дмитрук, взяті з її книги «Очі Маріуполя»;
• портрети та історії людей, які змогли втекти з окупованого Маріуполя – проєкт Алевтини Швецової та фотографа Сергія Макарова, представлений у вигляді інсталяції від Яни Гринів з 3-метровими плівками, які очікують на прояв;
• колажі із зображенням Маріуполя та Гданська були створені спеціально для цієї виставки в рамках потужної співпраці українського фотографа та цифрового художника Андрія Гупси та польського фотографа Карола Ненартовича;
• фотографії щоденника 8-річного Єгора Кравцова, якому довелося переховуватися в підвалі в окупованому Маріуполі, підготовлені фотографом Євгеном Сосновським;
• інсталяція «Повітряна тривога» від мисткині Неллі Мінасової;
• звукова імпровізація «Павіф» із серії «Аудіоакварель» митця Олега Кіри;.
• мультиплікація «Під променем» («Актуальне») і відеокартина «Залізниця (Азовсталь)» художника Данііла Немировського.

Ці люди походять із різних куточків України та Польщі, але всіх їх об’єднує прагнення розповісти історії боротьби за свободу, які не можна забувати.

В рамках відкриття виставки у Дніпрі проводитиметься кураторська екскурсія експозицією та буде презентований каталог виставкового проєкту «МАРІУПОЛЬ-ГДАНСЬК: міста-побратими, історії-побратими».

Організатори події: команда «Місто Марії», Art Contact Ukraine (Відень, Австрія), платформа Маріуполь Реборн.

Мисткині та митці: Дмитро Козацький, Анастасія Дмитрук, Данило Мовчан, Карол Ненартович, Андрій Гупса, Єгор Кравцов, Євген Сосновський, Алевтина Швецова, Сергій Макаров, Неллі Мінасова, Олег Кіра, Данііл Немировський, Яна Гринів.

Місце проведення: платформа Маріуполь Реборн (Дніпро, вул. Княгині Ольги, 11)

Тривалість: з 1 по 22 серпня.

Контактна особа: Алевтина Швецова, +38(098)216-47-61