03 травня 2024

«ЗАРАДИ ЖИТТЯ»: як зброя, яка захищає, стає твором мистецтва

Коли війна розбиває життя на уламки, мистецтво стає силою, здатною зцілити та вселити надію. Виставка «Заради життя» є унікальним мистецьким проєктом, спрямованим на осмислення «покликання» зброї та збір коштів для підтримки Збройних сил України. Експозиція складається з воєнних атрибутів – тубусів і гільз, талановито перетворених на предмети мистецтва.

До створення виставкових матеріалів долучилися митці та мисткині з Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша та професійної художньої школи «Gnativ Art Studio Lviv». Загалом експозиція складається з понад 40 робіт, над якими працювали 36 майстрів і майстринь.

Концепція виставки відображає переконання, що зброя є інструментом як знищення, так і захисту. Українські воїни використовують її для збереження життя – захисту нашої країни та народу. Квіти, рослини та інший традиційний орнамент на тубусах і гільзах ще раз нагадує про непереборність життя та надію на відродження, у що наша віра стає особливо сильною у ці великодні дні.

Головна мета виставки «Заради життя» – зібрати кошти для 25 батальйону 47 бригади, яка протистоїть ворогу на Авдіївському напрямку. Експозиція спонукає людей шукати промінь світла серед темряви, зокрема і через мистецтво, що допомагає зводити мости між сьогоденням і майбутнім над проваллям війни.

Посилання на монобанку для донатів.

Серед тих, хто зробить донат від 300 грн, у фінальний день виставки розігруватиметься одна з мистецьких робіт.

Також у рамках виставки передбачено майстер-клас «Кінцугі: мистецтво недосконалості» від художниці Аліни Монастирської за участі переселенців і переселенок. Особливий сенс полягає у бажанні та здатності збирання уламків та відновлення до нового життя за допомогою мистецьких практик і спілкування.

Виставка працює з 6 до 20 травня 2024 року
Урочисте відкриття експозиції: 10 травня, 17:00.
Платформа Маріуполь Реборн (Львів, вул. Ференца Ліста, 6).

Контактна особа:
Алевтина Швецова, +38(098) 216-47-61