05 квітня 2025

Лідери громад України розпочали триденний офлайн-інтенсив від Школи відновлення громад

4 квітня у межах освітнього проєкту з підготовки муніципальних менеджерів стартував триденний офлайн-інтенсив Школи відновлення громад. Перший день був присвячений практичному воркшопу «Проєктний менеджмент і фандрейзинг для реалізації стратегічних завдань громади». 

Олексій Михайличенко

Учасники отримали ґрунтовні знання з основ фандрейзингу, його форматів, а
також попрактикувалися у пошуку грантових можливостей і вивченні вимог
різних донорських організацій.

На початок 2024 року фокус грантодавців почав зміщуватися в бік відновлення. Уже з’являються конкурси для громад на відбудову зеленої енергетики, відновлення медичних послуг, підтримку малого бізнесу. У фокусі — стійкість громад в умовах війни. Є гранти, які спрямовані на бомбосховища, генератори, допомогу ВПО та їх інтеграцію. І саме інтеграція внутрішньо переміщених осіб зараз у великому фокусі. Також серед пріоритетів — енергонезалежність та кліматична стійкість

зазначив Олексій Михайличенко

Школа відновлення громад

Під час практичної частини учасники, об’єднані в робочі групи, розробили та презентували короткі грантові заявки. Це дозволило закріпити навички структурування і формування бюджету, а також ознайомитися з інструментами моніторингу, оцінки результатів і підготовки звітності для донорів. І, звісно, вкотре прокачати командну взаємодію задля спільного результату.

Попереду – два насичені подіями дні, які будуть присвячені роботі над фінальним продуктом навчального курсу – Профілем громади відновлення. Це комплексний документ, що містить практичні рішення та формує цілісне бачення майбутнього громади.

«Школа відновлення громад» заснована Асоціацією міст України та громадською організацією «Маріуполь.Реборн». Проєкт реалізується за підтримки Уряду Великої Британії в рамках програми UK International Development та Міжнародного республіканського інституту (IRI Ukraine) у партнерстві з Метінвест та SCM. Освітніми партнерами проєкту раніше стали Метінвест Політехніка та Національний університет «Києво-Могилянська Академія».

Новини і події