15 травня 2024

Маріуполь має стати флагманом глобальної відбудови України: на форумі ALDA обговорили майбутнє українського міста

Маріуполь Реборн було презентовано на засіданні Генеральної Асамблеї ALDA (Європейська Асоціація місцевої демократії), що проходила у Барселоні з 13 по 15 травня.

Акцентами цьогорічного засідання були глобалізація впливу місцевої демократії, залучення громад та міграція. Про досвід Маріуполя розповів міський голова Вадим Бойченко.

Маріупольці поставили нам декілька завдань: розробити план відновлення нашого міста після деокупації та відновити справедливість для всієї громади. Так, місто, яке стало найбільшим воєнним злочином росії, має стати флагманом розбудови та відновлення справедливості. Демократія має свою ціну. І ця ціна – вибір: або боротися за свої цінності або ж здатися. Україна та Маріуполь свій вибір зробили. Тому ми боремось

зазначив мер

Бойченко Барселона

За його словами, навіть в умовах тимчасової окупації необхідно продовжувати відстоювати принципи та цінності міста. Велику роль у цьому відіграють органи місцевого самоврядування.

Крім того, команда проєкту Маріуполь Реборн вважає, що постійний фокус на питанні повоєнного відродження одного з передових до повномасштабної війни і найбільш постраждалих міст є необхідним як всередині України, так і за кордоном. Це допомагає актуалізувати прагнення маріупольської громади і формувати пул зацікавлених донорів та експертів для майбутньої роботи з відновлення.      

Маріуполь Реборн - це приклад того, як проєкт відродження одного міста може вплинути на глобальну відбудову України. Не просто відновлення пошкодженої інфраструктури та архітектури, а створення простору, куди люди хотіли б повернутися. Це і перебудова економіки, і забезпечення безпеки, соціальних потреб - усі аспекти життя. Ми пропонуємо універсальні алгоритми, які не потребують державного фінансування, бо грунтуються на залученні інвестицій. У цьому аспекті маємо успішний кейс співпраці з групою компаній SCM Ріната Ахметова та пошуком міжнародних донорів

пояснює директор ГО "Маріуполь.Реборн", керівник напрямку розвитку громад «Метінвест Холдинг» Олександр Вишняков.

Нагадаємо, Маріуполь Реборн - це наймасштабніший проєкт відбудови міста з часів Другої Світової війни. ️Проєкт реалізує Маріупольська міськрада за інвестиційної підтримки SCM Ріната Ахметова.

Новини і події