28 червня 2023

На Lviv Urban Forum представили бачення відбудови Маріуполя

reborn

28 червня в рамках Lviv Urban Forum відкрито Платформу стратегічного та архітектурного моделювання. Це перший з трьох проєктних центрів «Mariupol Reborn», які готують всеосяжний план відбудови Маріуполя після деокупації.

Маріуполь цинічно знищувався російськими окупантами. Вони перетворили його на руїни, на місто розстріляних надій. Але сотні тисяч маріупольців вірять у звільнення Маріуполя та хочуть для нього найкращого майбутнього. Саме тому поки Збройні сили України наближають Перемогу, ми заздалегідь розробляємо план відродження міста після деокупації. На базі платформи ми будемо збирати кращий світовий досвід та шукати сучасні архітектурні рішення аби якнайшвидше відбудувати український Маріуполь після деокупації

зазначив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Запуск Платформи став можливими завдяки підтримці партнерів. Львівська міська рада надала приміщення. Компанія «SCM» Ріната Ахметова профінансувала ремонт та оснащення. Загалом український підприємець спрямує на розробку плану відродження Маріуполя $1,5 млн. Це дозволить сформувати сильну експертну команду, розпочати міжнародну програму підготовки фахівців, запустити центри розробки проєктів для подальшого залучення інвестицій.

Наша задача на цей рік – створення стійкої екосистеми відродження Маріуполя: сильної команди, платформ і центрів експертизи у Дніпрі, Львові та Європі, партнерств із європейськими містами, академіями, експертами. SCM як генеральний партнер Mariupol Reborn також бачить своїм завданням розробку і публікацію кейс-стаді по розробці дорожні карти відродження зруйнованих міст за принципом build back better

стверджує директор з комунікацій SCM Наталя Ємченко

Свою роботу Платформа стратегічного та архітектурного моделювання розпочала з презентації візії просторового розвитку від чотирьох команд експертів, залучених за підтримки Проєкту USAID «Економічна підтримка України». З урахуванням результатів діалогових зустрічей з маріупольцями перші бачення підходів до відновлення Маріуполя представили нідерландський експерт та співзасновник урбан-коаліції Ro3Kvit Фулко Трефферс, засновник освітньої платформи CANactions та керівник архітектурного бюро Zotov&Co Віктор Зотов, українські архітектори Яна Бучацька спільно з урбаністом Сергієм Родіоновим, а також директорка урбан-бюро BigCityLab Вікторія Тітова.

Кожна команда запропонувала унікальний підхід відродження Маріуполя. Але урбаністи єдині, що майбутнє міста полягає у «розгортанні» до моря. Створення нових зон відпочинку на березі та загальне збільшення площі набережної призведе до сталого розвитку нової економіки. На думку архітекторів, важливим компонентом також є побудова принципово нових житлових кварталів та дерадянізація інфраструктури. Надалі найкращі пропозиції об’єднають в один документ, щоб створити мастер-план – детальну містобудівну стратегію Маріуполя.

Ознайомитися з проєктами команд можна ТУТ

 

 

ДОВІДКА

Mariupol Reborn – наймасштабніший в Європі проєкт відродження міста з часів Другої Світової війни. Проєкт виконує команда мера Маріуполя Вадима Бойченка за дорученням голови Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленко, а також за підтримки ЄБРР, Проєкту USAID «Економічна підтримка України» та інвестиційної компанії SCM. Вони об’єдналися заради відбудови Маріуполя із застосуванням сучасних практик, новітніх технологій та передового досвіду.

Разом з архітекторами, урбаністами та експертами світового рівня над чітким планом працюють вже зараз, щоб після деокупації швидко та якісно розпочати відбудову. Коло партнерів «Mariupol Reborn» продовжує розширюватися. Зокрема, розробку плану підтримали муніципалітети Львова, Вільнюса, Гданська, Утрехта.

 

3

4

5

2

6

7

 

9

10

11

12

13

14

Новини і події