17 квітня 2024

Португалія має досвід зі створення соціального та будівництва нового житла, який може бути корисним для маріупольської громади та майбутньої відбудови міста за Планом Маріуполь Реборн

Мер Маріуполя Вадим Бойченко обговорив з депутаткою Європарламенту Ізабель Сантос проєкти підтримки маріупольців. Зокрема, розповів про вже діючі ініціативи та поділився планами.

Йшлося про мережу центрів "ЯМаріуполь", яка діє у 18 містах України та охоплює понад 62 тисяч маріупольців. Також про забезпечення маріупольців соціальним житлом. Пілотний проєкт Маріупольської міської ради зі створення соціального житла вже реалізовано у Дніпрі. Проєкт реконструкції двох гуртожитків від Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара та Національного технічного університету "Дніпровська політехніка", для 1000 переселенців з Маріуполя є частиною ініціативи Маріуполь Реборн та "ЯМаріуполь. Житло". На цьому шляху Маріупольську міську раду підтримали Уряд Франції та український бізнесмен Рінат Ахметов.

Наразі команда муніципалітету працює над масштабуванням проєкту в інших містах, де перебувають маріупольці. Також на зустрічі міський голова акцентував увагу на необхідності фіксації воєнних злочинів росіян, скоєних у місті для подальшого встановлення справедливості.  

Бойченко Сантос

На рівні міста створюємо міжнародну правозахисну ініціативу Mariupol Justice. Разом з українськими та міжнародними партнерами будемо боротися за те, щоб кожна жертва, кожне руйнування в нашому місті були зафіксовані, кожен постраждалий отримав компенсацію, а винні – покарання. Вірю, що Європарламент допоможе у відновленні справедливості та захистити права постраждалих від війни людей

наголосив Вадим Бойченко

У свою чергу, Ізабель Сантос висловила слова підтримки Україні та маріупольцям. Вона наголосила на важливості майбутньої співпраці. Депутатка Європарламенту підкреслила, що в її країні – Португалії, є досвід зі створення соціального житла та будування нового житла, який може бути корисним для маріупольської громади та майбутньої відбудови міста за Планом Маріуполь Реборн. Ізабель Сантос також розповіла, що її команда працює над вирішенням питання щодо заморожених активів рф задля того, щоб ці кошти пішли на підтримку України.

Новини і події