30 січня 2025

ШКОЛА ВІДНОВЛЕННЯ ГРОМАД ТА КИЇВСЬКА ШКОЛА ЕКОНОМІКИ РАЗОМ НАВЧАТИМУТЬ МЕНЕДЖЕРІВ З ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

Освітній проєкт «Школа відновлення громад» спільно з громадською організацією Маріуполь Реборн підписали меморандум про підготовку менеджерів з відновлення країни з Київською школою економіки. Співпраця відбуватиметься в межах третього навчального модуля Школи — «Збереження громади, повернення людей та подолання соціальних конфліктів».

Як зазначає міський голова Маріуполя, голова Секції АМУ з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих громад Вадим Бойченко, люди є найбільшим скарбом держави, тому вже зараз ми маємо вкладатись в їх навчання та підготовку до періоду післявоєнного відновлення.

Вадим Бойченко

Школа відновлення громад – це унікальна платформа акумуляції кращих знань, кращих експертів та кращих освітніх партнерів. Сьогодні на одного партнера стає більше. Наша співпраця з Київською школою економіки повністю відповідає запиту на повернення та збереження людей в України, а також розвиток людського капіталу та наше спільне майбутнє

наголосив Вадим Бойченко

Зі своєї сторони Київська школа економіки готова долучатись до проєкту та ділитися експертизою у підготовці муніципальних менеджерів відновлення.

Київська школа економіки

Ми щиро переконані, що освіта має значення. Нам треба вчити людей, бізнеси та громади. Бо саме завдяки навичкам, компетенціям, знанням ми можемо подолати безробіття, повернути українців додому та зробити нашу країну міцною під час війни , а також відбудувати її на краще після перемоги. Багато років ми працюємо з громадами і тепер ми раді, що будемо працювати разом з сильними партнерами, і спільно ми навчимо багато нових громад потрібним навичкам та знанням

ректор Київської школи економіки Тимофій Брік

Школа відновлення громад виникла на основі досвіду Маріуполь Реборн, який довелося адаптувати до нових реалій та світових практик. Проєкт відповідає на численні запити громад, які вже розпочали відбудовуватись або активно працюють над розробкою стратегії відновлення. Серед основних викликів — дефіцит професійних кадрів і експертних знань.

Наталя Ємченко

Залучення кращих українських освітніх майданчиків - одне з надважливих завдань Школи відновлення, як навчального проєкту. Це основа його академічності, порівняльного та практичного підходів, наукової складової. Той досвід, який зараз напрацьовується в Україні, створить грунтовну експертизу для громад, надасть їм спроможність втілювати зміни для розвитку та відновлення

членкиня наглядової ради ГО «Маріуполь. Реборн», директорка з комунікацій SCM Наталія Ємченко

«Школа відновлення громад» заснована Асоціацією міст України та ГО «Маріуполь.Реборн». Проєкт реалізується за підтримки Уряду Великої Британії в рамках програми UK International Development та Міжнародного республіканського інституту (IRI Ukraine) у партнерстві з Метінвест та SCM. Освітніми партнерами проєкту раніше стали Метінвест Політехніка та Національний університет «Києво-Могилянська Академія».

Школа стартувала у вересні 2024 року. Її мета — підготовка муніципальних менеджерів післявоєнного відновлення України. За час навчання 110 учасників з 37 громад з різних куточків України приєдналися до проєкту. В основі проєкту — досвід Маріупольської міської ради з розробки Плану відродження міста після деокупації Маріуполь, який втілюється Маріупольською міською радою за інвестиційної підтримки SCM Ріната Ахметова.

Новини і події