17 листопада 2023

ВІДБУДУВАТИ УКРАЇНУ ПІСЛЯ ВІЙНИ - ЦЕ СОЦІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БІЗНЕСУ. МАРІУПОЛЬ РЕБОРН ПРЕЗЕНТУЄ ФОРМУЛУ МАЙБУТНЬОГО

Вишняков Маріуполь Реборн

Формула співпраці влади, бізнесу та міжнародних донорів як єдиний дієвий механізм відродження від Mariupol Reborn презентована на інвестиційному форумі ReBuild Ukraine, що пройшов у Варшаві 14-15 листопада.

 

Під час виступу на дискусійній панелі AID & MeetUP DEVELOPVENT, де зібралися представники європейських бізнес-структур та великі міжнародні донори, директор ГО "Маріуполь.Реборн", керівник напрямку розвитку громад "Метінвест Холдинг" Олександр Вишняков поділився напрацюваннями проєкту.

Вишняков Метінвест

Соціально відповідальний бізнес відіграє ключову роль у відновленні Маріуполя. SCM Ріната Ахметова - головний партнер проєкту. У воєнний час бізнес, що працює і платить податки, підтримує стабільність і розвиток. Для проєкту майбутньої відбудови "Маріуполь Реборн" Рінат Ахметов виділив 1,5 мільйони доларів. Наша робота - не тільки про відновлення, а й про створення кращого майбутнього для Маріуполя. "Маріуполь Реборн" - це наш внесок у відбудову України

пояснює Олександр Вишняков, директор ГО "Маріуполь.Реборн", керівник напрямку розвитку громад "Метінвест Холдинг".

Чому це на часі вже зараз? План потрібен для того, щоб Маріуполь не стояв покинутим після деокупації, очікуючи, поки будуть вирішуватися питання, як розміновувати території, де брати техніку на відбудову, як і чим проводити комунікації, де шукати підрядників на будівництво, як має працювати логістика забезпечення людей медичною/гуманітарною допомогою і, що не менш важливо, роботою, оскільки відновлення економіки - це відновлення життя міста.

Розробка покрокового плану є головною складовою проєкту Маріуполь Реборн, що базується на філософії "build back better". Тобто не просто відбудова, а переродження міста. Вже розроблено Fast Recovery Plan - про першочергові кроки протягом 18 місяців після деокупації. Відкрито платформи у Львові, Дніпрі та Варшаві, що відповідають за напрямки стратегічного планування, оновлення комунікаційних систем та інтеграцію міжнародних експертиз. Наразі ведеться робота над концепцією просторового розвитку Маріуполя до 2040 року, з акцентом на сталий ріст.

Маріуполь

Не менш важливою складовою у процесі відродження міста залишається і збереження пам'яті про трагічні події Маріуполя. Тому одним із напрямків "Маріуполь Реборн" є "Хроніка оборони Маріуполя", що базується на документуванні перших 86 днів повномасштабної війни.

Нагадаємо, проєкт "Маріуполь Реборн" втілює Маріупольська міська рада за інвестиційної підтримки SCM Ріната Ахметова та міжнародних донорів.

Новини і події