27 листопада 2023

ВАДИМ БОЙЧЕНКО: 14 ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ ЗНАДОБИТЬСЯ ДЛЯ ВІДБУДОВИ МАРІУПОЛЯ ПІСЛЯ ДЕОКУПАЦІЇ

Watch 🔺МЕР Маріуполя РОЗКРИВ ХТО ПЕРШИМ повернеться до міста після ЗВІЛЬНЕННЯ, є кілька планів | БОЙЧЕНКО on YouTube.

Під час прямого ефіру на одному з телеканалів мер Маріуполя розповів про результати участі в міжнародній конференції ReBuild Ukraine powered by Energy у Варшаві. Для відбудови Маріуполя після деокупації вдалося залучити нових партнерів в рамках проєкта Маріуполь Реборн.

Вадим Бойченко подякував Президенту України Володимиру Зеленському та українському уряду за створення якісної платформи у вигляді ReBuild Ukraine, що надає можливість співпраці та залучення міжнародної експертизи з питань післявоєнного відродження міст. Міжнародна конференція з відбудови вже вдруге проходить у Польщі. Мета – привернути увагу міжнародних партнерів і донорів до питань відновлення України.

Для інвесторів – це можливості. Маємо напрацювання з урядом Франції, які формують сьогодні пропозицію як має виглядати система водозабезпечення в Маріуполі. Під час цьогорічної міжнародної конференції ReBuild Ukraine powered by Energy у Варшаві домовились провести у Роттердамі двотижневий тренінг для фахівців Маріуполя, Миколаєва та Одеси. І вони будуть вчитися, як побудувалося місто, яка технологія споживання води тощо

мер Маріуполя Вадим Бойченко

Так, вже є результати співпраці із різними країнами. Приміром, протягом року фахівці маріупольського муніципалітету працювали разом з європейськими експертами зі швидкого відновлення. Разом згенерували 154 проєкти, адаптовані до українських реалій. Тому вже зараз у команди мера Маріуполя є розуміння, що саме робити в місті після його звільнення Збройними силами України.

Ми можемо відповісти скільки коштує швидке відновлення і скільки часу на це потрібно. Два роки і 750 млн євро стабілізувати ситуацію в місті, стабілізувати комунальні послуги – воду, електрику тощо. Ми маємо розуміння, скільки людей – фахових, професійних людей ми маємо підготувати. 14 тисяч людей, а це 14 тисяч вакансій, які ми пропонуємо нашим маріупольцям. Але треба розуміти, що це тривалий процес підготовки тих людей до відновлення

поділився Вадим Бойченко
Загалом Стратегія відновлення Маріуполь Реборн розрахована на 10 років, а одна з основних її складових – це Fast recovery plan, тобто План швидкого відновлення. І саме він – про негайні дії після деокупації, які підготують місто до повернення людей протягом перших двох років після звільнення від ворога. В першу чергу, необхідні якісне розмінування і співпраця з ДСНС, налагодження комунальних послуг, транспортного сполучення, відновлення житла, запуск безпечної роботи шкіл та садочків.  
 
Проєкт Маріуполь Реборн реалізовує Маріупольська міська рада за інвестиційної підтримки SCM Ріната Ахметова та міжнародних донорів.

Новини і події