13 грудня 2024

Маріуполь Реборн було презентовано університетській спільноті Ла-Корунья (Іспанія)

Презентація відбулася під час візиту делегації Маріупольської міської ради на чолі з мером Вадимом Бойченком до Іспанії. 

Так, у місті Ла-Корунья, Бойченко взяв участь у конференції в CESUGA (Центр вищих університетських досліджень Галичини). Він представив проєкт відродження Маріуполя після деокупації, зруйнованого на 90% після обстрілів житлових будинків, шкіл, лікарень, електростанцій, транспортних ліній та водогону.

Бойченко в Іспанії

Проєкт Маріуполь Реборн спрямований на відродження міста шляхом використання найкращих практик та новітніх технологій. Зокрема, важливою частиною є Fast Recovery Plan, покликаний максимально швидко та ефективно відновити критичну інфраструктуру, комунальні послуги, підтримку населення та забезпечення безпеки в місті. Ця ініціатива, що вважається найбільшим проєктом відновлення міст у Європі з часів Другої світової війни, втілюється за інвестиційної підтримки SCM Ріната Ахметова.

Крім того, Вадим Бойченко також пояснив студентам кампусу університету в Ла-Коруньї, як працює мережа «Я – Маріуполь». платформа, яка надає допомогу через 37 центрів 200 тисячам маріупольців, які проживають в інших частинах України, від юридичних послуг до психологічної допомоги.

В ході візиту до Іспанії маріупольська делегація зустрілася також із очільницею іспанського міста Ла-Корунья Інес Рей Гарсія обговорили співпрацю між нашими муніципалітетами, зокрема у межах проєктів зі створення соціального житла в Україні. 

Бойченко в Іспанії

Спільно із Норвезькою радою у справах біженців (NRC) у Ла-Коруньї представники муніципалітету Маріуполя відвідали об'єкти соціального житла міста.

Спільно з Норвезькою радою у справах біженців (NRC) розробляємо комплексну концепцію створення соціального житла в Україні. Тому на запрошення NRC разом з командою відвідали Іспанію, де близько 30% всього житлового фонду становить соціальне житло. Особливо вразив досвід міста Ла-Корунья. Тут ще 50 років тому муніципалітет створив цілий квартал соціального житла, інтегрованого у міську інфраструктуру. У цьому районі є школи, спортивні майданчики, зони відпочинку та всі необхідні умови для комфортного життя. Такий підхід не лише дозволив залучити людей у місто, а й став стимулом для розвитку місцевої економіки

наголосив Вадим Бойченко, мер Маріуполя
Нагадаємо, в Україні вже є перший практичний кейс зі створення соціального житла для маріупольських переселенців. Це проєкт муніципалітету Маріуполя, який був реалізований спільно з Урядом Франціi та Міжнародною організацією з міграції за підтримки Фонду Ріната Ахметова. Вже пройшли реновацію дві будівлі під соціальне житло для 600 людей. Ще в планах щонайменше 9 проєктів у 6 містах для 1000 людей.

 

 

Новини і події