22 February 2024

У ЛЬВОВІ НА ПЛАТФОРМІ МАРІУПОЛЬ РЕБОРН ПРЕЗЕНТУЮТЬ КОНЦЕПЦІЮ ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ «СТАЛЕВА МРІЯ»

Житлові квартали майбутнього для маріупольців. В рамках розробки Плану відродження міста після деокупації Маріуполь Реборн відбудеться презентація проєкту Групи Метінвест «Сталева мрія». Це найкращі пропозиції архітекторів та дизайнерів зі сталевого будівництва сучасних житлових кварталів та соціальної інфраструктури.

Сьогодні на тимчасово окупованих та деокупованих територіях, залишаються десятки міст і містечок, що зазнали значних руйнувань. Кожне з них має шанс на відродження, щоб десяткам тисяч українців, які змушені були покинути свої домівки, було куди повернутися. Питання відбудови українських міст, забезпечення умов для повернення людей і подальшого розвитку територій є актуальним та надважливим вже зараз.  

Від початку повномасштабного вторгнення протягом 86 діб щільного вогню у Маріуполі було пошкоджено 90% будинків, 50% багатоповерхових і 40% приватних будинків знищено повністю. Це лише кілька цифр, що демонструють колосальний масштаб руйнувань міста і майбутньої роботи з його відбудови.  

Саме тому фахівці Метінвест-СМЦ розробили проєкт «Сталева мрія». Це концепція відбудови країни, що містить набір готових рішень для будівництва житла та об’єктів соціальної інфраструктури, які можна адаптувати під потреби кожної громади. Компанія вже має проєкти 13 типів сталевих будівель. Кожен з них виконаний у кількох варіантах з урахуванням різних умов. Це житлова забудова, соціальна інфраструктура та інфраструктурні об’єкти. Загалом концепція передбачає понад 200 готових проєктів будівель на основі трьох – попередньо виготовлених сталевих елементів (prefab-рішень): каркасу, модуля та платформи.

Питання відбудови житла є найгострішим для Маріуполя після повернення під прапор України. Вже зараз разом з партнерами ми працюємо над його вирішенням, щоб після деокупації швидко приступити до будівництва. «Сталева мрія» – нові житлові квартали з сучасною, розвиненою та доступною інфраструктурою. На презентації маріупольці ознайомляться з новими підходами до зведення житла та варіантами житлових кварталів, які можна адаптувати під громаду Маріуполя. Думка людей важлива для комплексного відродження нашого міста

заступник мера Маріуполя Сергій Захаров

На захід з презентації «Сталевої мрії» запрошують маріупольців та представників інших громад, які прагнуть дізнатися більше про можливості майбутньої відбудови українських міст і взяти участь в обговоренні. Рішення, що напрацьовуються сьогодні для повоєнної України, мають забезпечити безпечні й комфортні умови для проживання людей, якісної відбудови і розвитку міст після руйнівної війни.

 

Локація: платформа Маріуполь Реборн (м. Львів, вул. Ференца Ліста, 6)

Контактна особа: +380 96 374 02 57 Шевченко Інна

Проєкт Маріуполь Реборн реалізовує Маріупольська міська рада за інвестиційної підтримки SCM Ріната Ахметова.