11 March 2024

ПРЕДСТАВНИЦТВО МАРІУПОЛЯ У ЗАСІДАННІ СЕКЦІЇ РОЗВИТКУ ДЕОКУПОВАНИХ ТА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ГРОМАД АСОЦІАЦІЇ МІСТ УКРАЇНИ

12-13 березня у Києві відбудеться перше засідання секції деокупованих та окупованих громад Асоціації міст України. Зокрема, заплановано урочисте відкриття та початок роботи сесії.

Головна мета заходу: створення публічної платформи, яка представляє на національному рівні спільну позицію тимчасово окупованих та деокупованих громад України, сприятиме вирішенню поточних проблем та напрацюванню спільних рішень.

Планується, що участь у заході візьмуть близько 70 представників українських громад. Зокрема, одну із провідних ролей відіграє представництво Маріуполя. Обговорюватимуться теми, що найбільше хвилюють жителів деокупованих територій та тимчасово переселених громадян. Такі як: забезпечення житлом, компенсації за знищене майно, фінансування закладів освіти та охорони здоров'я, а також - підготовка до відновлення після деокупації.

Маріуполь Реборн вже має алгоритм дій - план відродження міста, який передбачає першочергові нагальні кроки (Fast Recovery Plan), крім того, готовий поділитися побудованими на кращому міжнародному досвіді експертизами та напрацюваннями щодо довгострокових переспектив відновлення та повернення людей.

До участі запрошений Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак.

Також передбачено виступи наступних спікерів:

  • Вадим Бойченко, міський голова Маріуполя
  • Олександр Слободжан, виконавчий директор Асоціації міст України
  • Наталія Ємченко, членкиня Наглядової Ради ГО “Маріуполь Реборн”, директорка з комунікацій SCM.

 

Нагадаємо, проєкт Маріуполь Реборн реалізовує Маріупольська міська рада за інвестиційної підтримки SCM Ріната Ахметова.