«Школа відновлення громад – про шанс відбудувати Україну на базі нових принципів», - Наталія Ємченко
👆Про це розповіла членкиня наглядової ради ГО «Маріуполь.Реборн», директорка з комунікацій SCM Наталія Ємченко на презентації першої в Україні «Школи відновлення громад». Це новаторська освітня програма, яку підтримав великий український бізнес Ріната Ахметова – Метінвест, SCM. Вона покликана підготувати менеджерів післявоєнного відновлення країни. В першу чергу – тих громад, які постраждали через російську агресію.
Для системи бізнесів Ріната Ахметова велика честь бути партнером і засновником Школи відновлення. Ця Школа про шанс відбудувати Україну на базі нових принципів. Це шанс перестрибнути старі проблеми, зробити українські міста конкурентоспроможними на багато років вперед. Для цього нам потрібно опиратися на партнерів. Це освітні партнери. Це наші партнери-міста. Люди завжди були ключовими. Спроможність громад завжди має бути у фокусі
За її словами, SCM та Групи Метінвест Ріната Ахметова були і є інвесторами майбутнього. Компанія вже інвестує у капітальне будівництво, енергетику та металургію. Проте проєкти подальшої відбудови неможливі без кваліфікованих кадрів, які працюватимуть в Україні. Завдання міст – не просто виграти за них конкуренцію, а й втримати.
Для цього люди повинні бачити плани та перспективи, спроможність громад до відбудови. Тому в основі навчальної програми «Школи відновлення громад» - напрацьований досвід ініціативи «Mariupol Reborn» та міжнародна експертиза відбудови після Другої світової війни. Це допоможе розробити громадам свій стратегічний шлях відновлення та бути готовими до нього завчасно для швидкого відродження своїх міста та України.
«Школа відновлення громад», заснована Асоціацією міст України та ГО «Маріуполь.Реборн», має на меті підготовку муніципальних менеджерів для періоду відновлення. Проєкт реалізується за підтримки Уряду Великої Британії в рамках програми UK International Development та Міжнародного республіканського інституту (IRI Ukraine) у партнерстві з Метінвест та SCM. Освітніми партнерами проєкту є Метінвест Політехніка та Національний університет «Києво-Могилянська Академія».