21 November 2024

ФРАНЦІЯ НАВЧИТЬ ГРОМАДИ УКРАЇНИ ШВИДКО ВІДБУДОВУВАТИСЯ ПІСЛЯ  ВІЙНИ

Українська делегація разом з головою Секції Асоціації міст України (АМУ) з питань розвитку деокупованих та тимчасово окупованих громад, мером Маріуполя Вадимом Бойченком відвідала Париж. Основна мета - здобути цінну експертизу для навчання українських громад відновленню міст після війни, а також подякувати французьким партнерам за допомогу в створенні першого в Україні соціального житла для вимушених переселенців із Маріуполя та посилити подальшу співпрацю у вирішенні житлового питання.

Про проєкти, які сприятимуть вирішенню проблем переселенців та швидкому відновленню країни після війни розповів Вадим Бойченко на пленарному засіданні 106-го Конгресу мерів Франції. Ця подія щорічно об'єднує понад 10 тисяч мерів і представників місцевого самоврядування. Частина засідання була присвячена співпраці між французькими та українськими громадами для підтримки післявоєнного відновлення України.

Франція Реборн

За словами Вадима Бойченка, перемога у війні неможлива без відновлення справедливості для кожної української родини, кожної громади та України в цілому. Відбудова країни починається на рівні відновлення громад та відшкодування втрат для людей, що постраждали від збройної агресії. Цей процес не можна відкладати, розпочинати варто вже зараз. Громади мають підготуватись до відновлення, а коли настане час, почати діяти – швидко, якісно, використовуючи успішний досвід країн Європи.

Тому муніципалітет Маріуполя спільно з українськими та міжнародними партнерами, започаткували декілька проєктів, покликаних підготувати основу для майбутньої відбудови. Серед них - Школа відновлення громад, яка започаткована спільно з Асоціацією міст України та ГО "Маріуполь.Реборн". Вона виступає платформою обміну досвідом між українськими та європейськими громадами, які втілюють кращі практики відбудови та готують муніципальних менеджерів з відновлення правильно реагувати на воєнні та повоєнні виклики

наголосив Вадим Бойченко

Мер Маріуполя зазначив, що для цього необхідно вирішити важливий виклик - зберегти та повернути людей в Україну. Тому спільно з Урядом Франції та Міжнародною організацією з міграції муніципалітет Маріуполя почав створювати соціальне житло для переселенців. Шляхом ревіталізації будівель вдалось підготувати два об’єкти, які забезпечили якісним соціальним житлом 600 переселенців. Але для комплексного розвʼязання цього питання необхідно будувати масове соціальне житло по всій Україні.

Причиною виїзду багатьох українців є саме втрата власної оселі. 1,6 млн родин – це люди з тимчасово окупованих територій, чиї домівки зруйновані або ж люди не мають можливості жити вдома через окупацію ворогом. Президент України Володимир Зеленський ставить завдання – повернути в Україну людей. Це можливо, але треба створити умови та можливості, аби вони захотіли повернутися додому. І головна умова повернення людей – це житло. Європейський досвід може допомогти вирішити це питання.

Бойченко Франція

Створення соціального житла в Україні може рухатись двома напрямками – це швидкі дії, тобто реновація наявних будівель і викуп квартир та довгострокові дії – це будівництво нового житла. Швидкими діями ми можемо покрити потреби до 500 тисяч родин. Це саме ті родини, які мають гостру потребу, у них немає часу чекати. Для інших – будівництво нового соціального житла в регіонах, де є робота. Це дозволить забезпечити житлом понад 1 млн українських родин. Все це про інвестиції у розвиток українського потенціалу. Інвестиції у розвиток країни, яка є частиною великого європейського суспільства. Головне – підтримати українців. Дякую кожному місту Франції та Європи, які прийняли до себе українських переселенців. І прошу звернути увагу на проєкти, які допоможуть українському суспільству вистояти. Такі як створення соціального житла. Разом ми точно можемо більше

Представленні проєкти та ініціативи дозволять розвивати кадровий потенціал України, зберегти людей, відновити зруйновану інфраструктуру, а також допоможуть стабілізувати економіку і в умовах повномасштабної війни, і після неї.

Довідка: Школа відновлення громад, заснована Асоціацією міст України та ГО «Маріуполь.Реборн», має на меті підготовку муніципальних менеджерів для періоду відновлення. Проєкт реалізується за підтримки Уряду Великої Британії в рамках програми UK International Development та Міжнародного республіканського інституту (IRI Ukraine) у партнерстві з Метінвест та SCM. Освітніми партнерами проєкту є Метінвест Політехніка, Національний університет «Києво-Могилянська Академія» та Українська Школа Управління.

News and events