"Сталева мрія" пропонує універсальну концепцію відбудови країни. Вже розроблені проєкти кварталів по Маріуполю та Бахмуту
Більше розповіла координаторка проєкту "Сталева мрія" (Метінвест-СМЦ) Тетяна Скрипка. На платформі Маріуполь Реборн у Львові вона презентувала концепцію відбудови в межах дискусії "Принципи відновлення українських громад" Lviv Urban Forum.
За словами Тетяни Скрипки, проєкт "Сталева мрія" зародився одразу після початку повномасштабного вторгнення. Поступово команда сформувала набір готових рішень для відбудови житла та соціальної інфраструктури на прикладі кварталів Маріуполя та Бахмута.
Ми розробили проєкт кварталу для Маріуполя розміром 34 га на 10 тисяч осіб та квартал у Бахмуті на 87 га з населенням 17 тисяч осіб. Сформували 13 типів будівель, кожна з яких має різні варіанти під різні потреби для повноцінної життєдіяльності кварталу. Це 1,2,4,6 та 8-ми поверхові будівлі, гуртожиток, амбулаторія, школа, дитсадок, спорткомплекс, готель, укриття тощо
Усі будівлі передбачено звести з металевого каркасу. Це швидко, якісно та безпечно. Наразі такі технології застосовуються у всьому світі. Також враховані такі важливі принципи - людиноцентричність, прозорість, інклюзивність та екологічність.
Ключова перевага проєкту, що він є універсальним та його громади можуть використати для відновлення постраждалих або деокупованих міст.
Нагадаємо, що в межах розробки Плану відродження міста Маріуполь Реборн маріупольській громаді у Львові вже презентували варіанти відбудови від "Сталевої мрії". Сам проєкт Маріуполь Реборн реалізує Маріупольська міськрада за інвестиційної підтримки SCM Ріната Ахметова.